Polymérová dezinfekcia proti vírusom a baktériám

10.04.2020

Ako to funguje naša polymérová dezinfekcia?

Vďaka mimoriadnej vlastnosti PolyHMG sa na povrchoch vytvára dlho pôsobiaci ochranný biocídny film. Ten následne eliminuje aj sekundárnu a ďalšiu kontamináciu. Takto je povrch chránený dlhodobo a riziko nákazy klesá. Tento efekt dokážu zabezpečiť len polymérové dezinfekčné prípravky na báze PolyHMG, ktoré používa naša spoločnosť.


Ako dlho to účinkuje?

H2O Cool produkty sú charakteristické silným a dlhotrvajúcim anti-mikrobiálnym (eliminuje široké spektrum mikroorganizmov vrátane TBC), anti-vírusovým a proti-plesňovým účinkom. Tento účinok pôsobí na základe testov až 20 dní po aplikácií. V prípade, že sa aplikácia robí každých 20 dní pôsobí tzv. synergický efekt a zvyšuje sa jeho účinnosť. Naše dezinfekčné prostriedky zabezpečia rýchlu dezinfekciu plôch, predmetov, zariadení, nástrojov a ťažko prístupných miest pomocou jemného elektrostatického rozprašovača.

Baktérie a vírusy v čase 100 dní
Baktérie a vírusy v čase 100 dní

Ako to robíme?

Ide o výhradne bez-dotykovú aplikáciu na všetky dostupné miesta dezinfikovanej plochy. Žiadne ďalšie úkony už nie sú potrebné. Na aplikáciu používame špeciálne navrhnuté elektrostatické postrekovače, ktoré umožňujú rýchlu a účinnú dezinfekciu. Vďaka elektrostatickému náboju sme schopný rovnomerne pokryť všetky povrchy. Vďaka našim najmodernejším technológiám sme schopný pracovať rýchlo a efektívne bez toho aby sa prerušovala prevádzka alebo práca mnohých zamestnancov. Keďže ide o bez-dotykovú  povrchovú aplikáciu eliminujeme možnosť kontaminácie pretože pretože sa nedotýkame povrchov.

Čím dezinfikujeme naša spoločnosť?

PolyHMG
PolyHMG je najnovší typ polymérovej, vodou riediteľnej dezinfekcie. Je bez chlóru, v používanej koncentrácii nie je dráždivá ani toxická. Aplikuje sa za prítomnosti ľudí a zvierat. Zo základnej látky PolyHMG sa vyrábajú všetky bezchlórové dezinfekčné prípravky H2O COOL.

Zloženie PolyHMG
PolyHMG (Polyhexamethylen-guanidin chlorid). N-alkyl (C12-C16) dimethyl benzyl ammonium chlorid. Spojením týchto 2 látok vzniká roztok PolyHMG, ktorý má aj pri nízkych koncentráciách veľmi silný dezinfekčný účinok.

Mechanizmus účinku PolyHMG
Kladne nabitý katiónový polymér priťahuje záporne nabitú bunkovú membránu mikroorganizmu, ktorá je v kontakte s PolyHMG narušená. Následne bunka umiera.

Dvojnásobný dezinfekčný efekt
PolyHMG kombinuje dezinfekčnú funkciu s ochrannou. Eliminuje existujúce mikroorganizmy, a zároveň vytvára nehostinné prostredie pre ich budúci výskyt. Týmto efektívne chráni prostredie pred nákazami.

Dezinfekcia šetriaca životné prostredie
PolyHMG je ekologicky priateľská dezinfekcia. Nepoškodzuje žiadne povrchy na ktorých sa aplikuje. Je nekorozívna a nehorľavá, ľahko manipulovateľná. Správne uskladnená si zachováva svoju účinnosť až 5 rokov. Je jednoduchá na používanie a aplikáciu.

Jemná k veľkým organizmom, smrteľná pre mikróby
Ničí baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy a zanecháva povrchy dlhodobo chránené proti mikroorganizmom. PolyHMG však nepoškodzuje bunky väčších organizmov (t.j. ľudské, zvieracie), pretože tie majú rozdielnu molekulovú štruktúru a iné biochemické vlastnosti.