Povrchová elektrostatická dezinfekcia

08.03.2020

Ako prebieha elektrostatická aplikácia? Elektrostatika je proces pridávania elektrického náboja do kvapôčok dezinfekčného roztoku počas aplikácie. To spôsobí, že kvapka je elektricky silnejšia ako povrch alebo predmet, na ktorý je dezinfekčný roztok nanášaný. V jednoduchosti sa dá povedať, že elektrostatika pracuje na princípe magnetu, kedy sú opačné póly priťahované k sebe - kladne nabitý dezinfekčný roztok je priťahovaný k negatívne nabitým predmetom.

Dombezškodcov.sk prioritne využíva elektrostatickú technológiu v dezinfekcii, ktorá poskytuje vynikajúce pokrytie v porovnaní s bežnými dezinfekčnými nástrojmi. Systém elektrostatickej dezinfekcie poskytuje vynikajúce pokrytie povrchu objektu dezinfekčnými roztokmi aj v ťažko dostupných miestach. Náš systém využíva technológiu elektrostatického striekania, pomocou ktorého sa molekulárne viaže na povrchy a predmety. Táto metóda účinne eliminuje šírenie viac ako 100 nebezpečných patogénov, vírusov, baktérií a pachov po dobu jedného roka. Anti-mikrobiálna hmla vytvorená z dezinfekčného roztoku je elektrostaticky rozptýlená do vzduchu a na miesta, ktoré je potrebné zbaviť nebezpečných patogénov. Elektrostatická technológia zničí životaschopnosť mikroorganizmov, ktoré prežili na povrchu, čím sa vytvorí molekulárna väzba na povrchu objektov a predmetov, ktoré sa stanú anti-mikrobiálne a odolné voči širokému spektru škodlivých vírusov, húb, baktérií, rias a plesní.

Posuňte dezinfekciu a čistotu na vyšší level!

V medicínskom prostredí, ako sú ordinácie, kliniky, chovateľské stanice, skrášlovacie salóny a iné zdravotnícke zariadenia, vrátane ich špecifických miestností (operačné, vyšetrovacie miestnosti a čakárne), je riziko prenosu infekcií veľmi vysoké. Hlavnou príčinou je kontaminácia povrchov predmetov, technického vybavenia a prostredia, kde sídlia všetky škodlivé a nebezpečné vírusy, vrátane choroboplodných zárodkov, čo predstavuje potencionálne nebezpečenstvo nie len pre personál - zamestnancov, ale aj pacientov a zákazníkov. Elektrostatická technológia je jednou z najúčinnejších a najekonomickejších riešení na dezinfekciu povrchov! Naša technológia premieňa 1 kvapku dezinfekčného roztoku na 900 maličkých, kladne nabitých kvapiek. Tieto kvapôčky o veľkosti 40μm sú vystrelené do priestoru a následne pritiahnuté na negatívne nabité predmety a plochy. Z tohto dôvodu je elektrostatická technológia schopná dosiahnuť dezinfekciu oblastí, ktoré sú často vynechávané tradičnými dezinfekčnými metódami - spodné, zadné a štrbinové oblastí predmetov, ktoré obsahujú patogény.