Ako predísť hlodavcom v dome

06.01.2019

Ak bývate v dome, najmä v staršom, možno ste už mali aj vy problémy s myšami, potkanmi či ich príbuznými. Nie je veru práve najjednoduchšie vyhnať ich z domu. 

No nie je to nemožné. Hlodavce patria k našim najbližším a najstálejším spolubývajúcim, žijú s nami a v našich obydliach snáď odjakživa. A presne od tej doby vymýšľame, ako ich prekabátiť a nadobro ich vyhnať. Niekedy im však my sami ponúkame možnosť bývania a naskytne sa nám pohľad na rozhryzenú sedačku na chate alebo rozhryzene zásoby potravín v špajze určíte nikoho nepotešia, taktiež prípadné navštevi krmítok pre Vašich domácich mazlíčkov, tak isto majitelia kurníkov by mali byť obozretný a pripravený. Myši škodia nie len svojimi zubami, ale sú významnými prenášačmi nebezpečných chorôb a ich nebezpečnosť nie je dobré podceňovať. Začiatok boja s hlodavcami začína už na záhrade. Vaša snaha by mala byť aby ste na záhrade nemali neporiadok, ktorý je pre hlodavce prirodzený úkryt. Ak nechceme, aby nám po dome pobehovali hoci aj úplne roztomilé myšičky, mali by sme spraviť nasledovné: nezahadzovať pozostatky jedla do toalety a ani na kompost v záhrade, uistiť sa, že všetky otvory a diery sú uzavreté a samozrejme po dome rozmiestniť deratizačné boxy, a to vonku ale aj vo vnútri, keď už sa hlodavce dostanú do blízkosti Vašeho obydlia, aby sa čím skôr nakŕmili. Tu si však dávajte pozor, aby sa do nej nechytil váš domáci miláčik alebo nedajbože vaše dieťa

Toto sú chyby, ktoré môžete mat aj vy na Vašom dome ich elimináciou znížite pravdepodobnosť výskytu hlodavcov vo Vašom dome. Pozor nezabúdajte zatvárať toaletu pretože kanalizácia je plná hlodavcov.