Cestujete do zahraničia a chcete sa chrániť pred plošticami?

04.10.2017

Ak cestujete do zahraničia a chcete zistiť, či bol v nejakom konkrétnom hoteli alebo ubytovacom zariadení zaznamenaný výskyt ploštíc, môžete to jednoducho zistiť tak, že si zadáte názov mesta a Vášho hotela do vyhľadávacieho okna na stránke Registry of bedbugs.

https://registry.bedbugs.net/stats/
https://registry.bedbugs.net/stats/

Tento výskyt ploštíc hlásia hostia/návštevníci. Dôležitý je hlavne dátum, kedy boli ploštice posteľné v danom hoteli nahlásené, pretože do pár mesiacov sú už väčšinou zlikvidované. Žiaden hotel predsa netúži po zlej reputácii, hlavne v dnešnej internetovej dobe. Odstránenie ploštíc z daného hotela však už spätne nikto nehlási.

Svetové zamorenie plošticami
Svetové zamorenie plošticami

Táto kontrola hotela alebo ubytovacieho zariadenia Vám môže pomôcť predísť mnohým nepríjemnostiam a zabrániť tomu, aby ste si ploštice priniesli domov z dovolenky v zahraničí. Ďalšou možnosťou je ubytovať sa, napr. cez portál Booking.com, kde návštevníci nechávajú recenzie ubytovania k dispozícii ostatným záujemcom o ubytovanie.

Miesta kde treba hľadať ploštice
Miesta kde treba hľadať ploštice

Dôležitejšie ako vyššie spomenutá kontrola je však Vaša vlastná kontrola. Preto odporúčame pri každom ubytovaní dať kufor najskôr do kúpelne (tam ploštice nikdy nebývajú) a dôkladne prekontrolovať posteľ, matrac, sedačku, nábytok a okolie postele. Ak je zamorenie plošticami malé, je veľmi málo pravdepodobné, že by ste nejakú plošticu našli. Preto hľadajte aj stopy trusu ploštice. Sú to drobné "bodky", ktoré zanechávajú červenohnedé škvrny. Až potom si začnite vybaľovať veci z kufra.